Strona główna1 » Blog2 » Nowoczesne oświetlenie ogrodu
Szukaj produktu
Kontakt
  • PPHU TechniCast Piotr Góra
    ul. Cała 2A, 97-300 Piotrków Trybunalski
    NIP: 771-115-85-90
  • E-mail:biuro@cortenstyle.eu
  • Telefon885 195 006
  • Godziny działania sklepuPn - Pt 9.00 - 16.00
Chmura tagów

Nowoczesne oświetlenie ogrodu

Data dodania: 05-03-2020 Wyświetleń: 410

Dobrze zaplanowany i przemyślany projekt oświetlenia w ogrodzie potrafi całkowicie odmienić przestrzeń wokół domu. Oświetlenie ogrodowe pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Obecność lampek wokół domu zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz podnosi wrażenia wizualne. Ekonomicznym, a przy tym przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem coraz częściej stosowanym są lampy solarne do ogrodu.

Solarne oświetlenie ogrodowe – jak to działa?

Sekretem oświetlenia solarnego jest ogniwo fotowoltaiczne, które przetwarza energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Lampy solarne ładują się światłem w ciągu dnia, by po zmroku cieszyć gości i domowników swoim blaskiem.

Oświetlenie ogrodowe led - zalety

Lampy zasilane energią słoneczną są rozwiązaniem przede wszystkim ekologicznym. Po drugie kosztują niewiele i pozwalają oszczędzać prąd, gdyż nie wymagają przyłączy elektrycznych. Można je łatwo wbić w ziemię bez konieczności używania narzędzi czy wykonywania jakichkolwiek prac ziemnych. Lampy solarne LED charakteryzują się także niezwykłą żywotnością sięgającą nawet kilkunastu lat. Oferowane w naszym sklepie lampki solarne ogrodowe są ponadto wodoodporne oraz pyłoszczelne, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste, bo nie wymaga wielu zabiegów. Co istotne dla zapominalskich – nie trzeba pamiętać o ich włączeniu lub wyłączeniu! Dodatkowy atut to mobilność, w każdym momencie można przestawić lampy solarne do ogrodu w wybrane miejsce i przeprowadzić metamorfozę całej aranżacji.

Lampki solarne ogrodowe - zastosowanie

Oświetlenie ogrodowe na baterie słoneczne doskonale tworzy dyskretny klimat sprzyjający relaksowi. Nie oświetla zbyt jasnym światłem, ale zaczarowuje przestrzeń subtelnym i delikatnym blaskiem. Z nim ogród, huśtawki, altany czy ławki nabierają niepowtarzalnego, tajemniczego uroku. Oświetlenie ogrodowe solarne na zewnątrz może posłużyć do podkreślenia stylu całej posesji, elewacji, tarasu czy podjazdu. Każdy zakątek działki zyska wieczorem odmienny wygląd przyciągający wzrok. Lampy solarne sprawdzą się znakomicie także przy oświetleniu grilla lub kręgu ogniskowego, aby umożliwić urządzanie przyjęcia na świeżym powietrzu. Wejście z domu, garażu, ścieżka, czy schody także warto odpowiednio oświetlić głównie ze względów bezpieczeństwa, ale nie tylko, bo szpaler świetlny wzdłuż dróżki będzie wyglądał pięknie oraz elegancko. Oświetlenie ogrodowe solarne stwarza prawie nieograniczone możliwości, w projektowaniu efektów wizualnych, ogranicza Państwa jedynie wyobraźnia i przestrzeń własnego ogrodu. Należy jedynie pamiętać, że oświetlenie ogrodowe na baterie słoneczne nie można rozmieszczać zbyt blisko siebie, za bezpieczną odległość uznaje się co najmniej półtora metra.

Lampa solarna - jaką wybrać?

Na rynku dostępny jest niezwykle szeroki wybór lamp solarnych ogrodowych w różnych stylach i kształtach. Proponowane w Corten Style lampy solarne montowane są za pomocą specjalnego szpikulca, który łatwo i prosto wbija się w ziemię. Oferowane w naszym sklepie lampy solarne są charakteryzują się trwałością oraz praktycznością, a przy tym są bardzo mobilne. Wśród naszego asortymentu znajdziemy lampy z pojedynczym, podwójnym i potrójnym reflektorem, który dzięki swojej wyjątkowej budowie ma możliwość ustawiania światła w wielu kierunkach.


Przejdź do strony głównej