Strona główna1 » Blog2 » Rodzaje lamp ogrodowych i ich zastosowanie
Szukaj produktu
Kontakt
  • PPHU TechniCast Piotr Góra
    ul. Cała 2A, 97-300 Piotrków Trybunalski
    NIP: 771-115-85-90
  • E-mail:biuro@cortenstyle.eu
  • Telefon885 195 006
  • Godziny działania sklepuPn - Pt 9.00 - 16.00
Chmura tagów

Rodzaje lamp ogrodowych i ich zastosowanie

Data dodania: 07-03-2019 Wyświetleń: 127

Korzyści płynące z posiadania przydomowego ogródka

Posiadanie własnego ogrodu to luksus. W zamian za codzienną pielęgnację otrzymujemy wspaniałą przestrzeń do relaksu lub odpoczynku. Możliwość leżenia na hamaku czy trawie oraz wpatrywania się w błękitne niebo w otoczeniu pięknych kwiatów to marzenie wielu osób. Ogród to doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi czy rodziną, a jednocześnie bezpieczny teren do zabawy dla dzieci. Zagospodarowanie ogrodu zależy tylko i wyłącznie od nas. Uprawa pomidorów, malin czy truskawek uzupełni domową spiżarnię, a z zebranych wprost z drzewa jabłek można zrobić smaczną szarlotkę.

Latarnie, kinkiety, słupki – rodzaje lamp ogrodowych

Aby ogród mógł nam służyć niezależnie od pory dnia, warto zwrócić szczególną uwagę na jego oświetlenie. Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp do ogrodu i to, które będą najbardziej odpowiednie do naszego ogrodu, zależy od stylu jego urządzenia. Latarnie będą doskonałą formą oświetlenia w tradycyjnym ogrodzie, pełnym zieleni lub kwiatów. Na konstrukcję latarni składa się słupek będący jednocześnie stabilną podstawą oraz klosz. Klosze – w kształcie kuli czy prostopadłościany – wykonane ze szkła przezroczystego lub mlecznego zapewniają rozpraszanie się światła. Słupy mogą być upiększone motywami kwiatowymi lub geometrycznymi. Właściciele ogrodów mają do wyboru latarnie o wielu kształtach, wielkości i wykonane z różnych materiałów.

Oświetlenie wokół domu może być zagospodarowane przy użyciu różnych typów lamp, jednymi z nich mogą być kinkiety. Istotne, aby były one odpowiednio dobrane, ponieważ kupno produktów nieodpornych na wilgoć i kurz sprawia, że będą one tylko kosztowną ozdobą. Rynek oferuje wiele różnych kinkietów – od minimalistycznych, prawie niewidocznych, poprzez designerskie, nowoczesne kinkiety w kontrastowym kolorze lub w stylu retro.

Oświetlenie do ogrodu – lampy solarne a deszcz oraz inne opady atmosferyczne

Innym rozwiązaniem – doskonałym na oświetlenie ścieżki – są słupki. Dostępne są one najczęściej jako lampy solarne. Zbudowano je z paneli słonecznych, które zamieniają energię słoneczną na elektryczną. To coraz częściej stosowana alternatywa dla tradycyjnych systemów elektrycznych, ponieważ nie wymagają montażu okablowania oraz są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Istotną zaletą lamp solarnych jest brak kosztów związanych z ich utrzymaniem. Dają subtelne, delikatne światło, które sprawdza się zarówno latem, jak i zimą, kiedy słońce zachodzi wcześniej. Dzięki temu, że są wyposażone w odpowiednie czujniki zmierzchowe, nie trzeba pamiętać o ich włączeniu czy wyłączeniu.

Lampy solarne do ogrodu jakie wybrać?

Warto wybrać lampy wykonane z dobrej jakości wytrzymałych materiałów. Istotne jest, aby zwrócić uwagę na ich klasę szczelności i ochronności. Długość działania lampy solarnej zależy w szczególności od zachmurzenia, pory roku, miejsca zamontowania oraz położenia geograficznego. Nowoczesne panele słoneczne ładują lampę nawet w pochmurne dni, jednak podczas opadów śniegu czy deszczu należy zadbać o to, żeby panele słoneczne nie były zabrudzone.
Przejdź do strony głównej